Analytikere

Topdanmark-aktien følges af en række aktieanalytikere i Danmark og udlandet. Aktieanalytikernes vurderinger og anbefalinger danner grundlag for mange investorers køb og salg af Topdanmark-aktien.

Dato Analysehus Analytiker Anbefaling
29-07-2014 ABG Sundal Collier Jakob Brink
Jakob.Brink@abgsc.dk
Telefon : 3318 6118
Hold
10-06-2014 Nordea Christian Hede
christian.hede@nordea.com
Telefon : 3333 4167
Hold
23-05-2014 Exane BNP Paribas Niccolo Dalla Palma
Niccolo.Dalla-Palma@exanebnpparibas.com
Telefon : +33 1 44 95 92 67
Neutral
21-05-2014 Carnegie Gianandrea Roberti
giarob@carnegie.dk
Telefon : 3288 0297
Hold
21-05-2014 DNB Markets Håkon Fure
hakon.reistad.fure@dnb.no
Telefon : +47 2416 9199
Buy
21-05-2014 SEB Enskilda Nikolaj Kamedula
nikolaj.kamedula@enskilda.dk
Telefon : 3328 3314
Hold
21-05-2014 Barclays Claudia Gaspari
claudia.gaspari@barclays.com
Telefon : +44 20 3134 6039
Equal weight
21-05-2014 Berenberg Bank Sami Taipalus
sami.taipalus@berenberg.com
Telefon : +44 20 3207 7866
Sell
21-05-2014 Nykredit Markets Ricky S. Rasmussen
rsr@nykredit.dk
Telefon : 4455 1012
Neutral
21-05-2014 J.P.Morgan Cazenove Daniel Do-Thoi
daniel.do-thoi@jpmorgan.com
Telefon : +44 207 742 5377
Underweight
21-05-2014 Jyske Bank Thomas Eskildsen
Thomas.Eskildsen@jyskebank.dk
Telefon : 8989 7041
Reduce
20-05-2014 Sydbank Jacob Pedersen
jacob.pedersen@sydbank.dk
Telefon : 7437 4452
Sælg
20-05-2014 Danske Markets Per Grønborg
pgrn@danskebank.com
Telefon : 4512 8051
Hold
04-03-2014 KBW Karl Morris
kmorris@kbw.com
Telefon : +44 207 663 5296
Outperform
26-02-2014 Goldman Sachs Vinit Malhotra
Vinit.Malhotra@gs.com
Telefon : +44(20)7774-3488
Buy
19-11-2013 Handelsbanken Capital Markets Matti Ahokas
maah17@handelsbanken.se
Telefon : +358 10 4442454
Reduce
20-05-2013 Kepler Cheuvreux Mats Anderson
manderson@keplercheuvreux.com
Telefon : +46 8 723 51 70
Reduce
21-05-2013 Alm. Brand Markets Stig Nymann
abstny@almbrand.dk
Telefon : 3547 7835
Neutral
16-04-2013 Mediobanca Simonetta Chiriotti
Simonetta.Chiriotti@mediobanca.com
Telefon : +39 02 8829933
Neutral
24-01-2013 Credit Suisse Christopher Esson
chris.esson@credit-suisse.com
Telefon : + 44 20 7888 0294
Underperform

Konsensusestimater

Læs analytikernes konsensusestimater

RSS feed Del
Investorkontakt
Kontakten til aktieanalytikere og institutionelle investorer varetages af Topdanmarks kommunikations- og IR-direktør Steffen Heegaard.

Tlf: 44 74 40 17
Mobiltlf: 40 25 35 24
E-mail: she@topdanmark.dk