Analytikere

Topdanmark-aktien følges af en række aktieanalytikere i Danmark og udlandet. Aktieanalytikernes vurderinger og anbefalinger danner grundlag for mange investorers køb og salg af Topdanmark-aktien.

Dato Analysehus Analytiker Anbefaling
23-08-2016 KBW Rufus Hone
rhone@kbw.com
Telefon : +44 20 7663 3232
Outperform
17-08-2016 Jyske Bank Thomas Eskildsen
Thomas.Eskildsen@jyskebank.dk
Telefon : 8989 7041
Buy
17-08-2016 Credit Suisse Thembeka Stemela
thembeka.stemela@credit-suisse.com
Telefon : +44 20-7888-9228
Neutral
17-08-2016 Mediobanca Vinit Malhotra
Vinit.Malhotra@mediobanca.com
Telefon : +44 203 0369 585
Neutral
17-08-2016 Nordea Christian Hede
christian.hede@nordea.com
Telefon : +45 33 33 41 67
Hold
16-08-2016 SEB Equities Per Grønborg
Per.Gronborg@seb.dk
Telefon : +45 33 28 33 12
Buy
16-08-2016 Danske Bank Asbjørn Nicholas Mørk
asb@danskebank.dk
Telefon : +45 45 12 80 51
Buy
16-08-2016 Handelsbanken Capital Markets Kimmo Rämä
kira05@handelsbanken.fi
Telefon : +358 10 44 42454
Reduce
16-08-2016 DNB Markets Niclas Gehin
Niclas.Gehin@dnb.no
Telefon : +47 2426 9198
Buy
12-08-2016 ABG Sundal Collier Jakob Brink
Jakob.Brink@abgsc.dk
Telefon : 3318 6118
Sell
09-06-2016 RBC Capital Markets Paul De'Ath
paul.de'ath@research.rbccm.com
Telefon : +44 207 029 0761
Outperform
11-05-2016 Carnegie Ida Melvold Gjøsund
ida.gjosund@carnegie.dk
Telefon : +45 32 88 02 97
Hold
02-03-2016 Goldman Sachs In-Yong Hwang
In-Yong.Hwang@gs.com
Telefon : +44 (0)20 7051 1452
Buy
23-02-2016 HSBC Global Research Steven Haywood
steven.haywood@hsbcib.com
Telefon : +44 20 7991 3184
Buy
11-02-2016 Citi Andrius Budnikas
andrius.budnikas@citi.com
Telefon : +44 20 7986 4009
Neutral
11-02-2016 Barclays Claudia Gaspari
claudia.gaspari@barclays.com
Telefon : +44 20 3134 6039
Overweight/Negative
11-02-2016 Autonomous Youdish Chicooree
ychicooree@autonomous.com
Telefon : +44 (0)20 7776 3442
Outperform
17-11-2015 Nykredit Markets Ricky S. Rasmussen
rsr@nykredit.dk
Telefon : 4455 1012
Outperform
19-08-2015 Sydbank Jacob Pedersen
jacob.pedersen@sydbank.dk
Telefon : 7437 4452
Sælg
20-05-2015 UBS Jonny Urwin
jonny.urwin@ubs.com
Telefon : +44 20 7567 9763
Neutral
16-03-2015 Kepler Cheuvreux Mats Anderson
manderson@keplercheuvreux.com
Telefon : +46 8 723 51 70
Reduce
23-09-2014 Exane BNP Paribas Niccolo Dalla Palma
Niccolo.Dalla-Palma@exanebnpparibas.com
Telefon : +33 1 44 95 92 67
Outperform

Konsensusestimater

Læs analytikernes konsensusestimater

RSS feed Del
Aktiekurs

OMX NASDAQ

25.08.2016 16:59

177,30  0,00

Investorkontakt
Kontakten til aktieanalytikere og institutionelle investorer varetages af Topdanmarks kommunikations- og IR-direktør Steffen Heegaard.

Tlf: 44 74 40 17
Mobiltlf: 40 25 35 24
E-mail: she@topdanmark.dk