Analytikere

Topdanmark-aktien følges af en række aktieanalytikere i Danmark og udlandet. Aktieanalytikernes vurderinger og anbefalinger danner grundlag for mange investorers køb og salg af Topdanmark-aktien.

Dato Analysehus Analytiker Anbefaling
23-11-2016 Mediobanca Vinit Malhotra
Vinit.Malhotra@mediobanca.com
Telefon : +44 203 0369 585
Neutral
17-11-2016 Goldman Sachs In-Yong Hwang
In-Yong.Hwang@gs.com
Telefon : +44 (0)20 7051 1452
Neutral
17-11-2016 KBW Rufus Hone
rhone@kbw.com
Telefon : +44 20 7663 3232
Outperform
17-11-2016 Sydbank Mikkel Emil Jensen
miej@sydbank.dk
Telefon : 74 37 44 56
Buy
17-11-2016 Citi Andrius Budnikas
andrius.budnikas@citi.com
Telefon : +44 20 7986 4009
Sell
17-11-2016 HSBC Global Research Steven Haywood
steven.haywood@hsbcib.com
Telefon : +44 20 7991 3184
Hold
16-11-2016 Handelsbanken Capital Markets Kimmo Rämä
kira05@handelsbanken.fi
Telefon : +358 10 44 42454
Sell
16-11-2016 SEB Equities Per Grønborg
Per.Gronborg@seb.dk
Telefon : +45 33 28 33 12
Hold
16-11-2016 Nordea Kim Bergøe
kim.bergoe@nordea.com
Telefon : +44 2077 269 216
Hold
16-11-2016 Jyske Bank Thomas Eskildsen
Thomas.Eskildsen@jyskebank.dk
Telefon : 8989 7041
Buy
15-11-2016 DNB Markets Niclas Gehin
Niclas.Gehin@dnb.no
Telefon : +47 2426 9198
Buy
16-11-2016 Credit Suisse Thembeka Stemela
thembeka.stemela@credit-suisse.com
Telefon : +44 207 888 9228
Neutral
15-11-2016 ABG Sundal Collier Jakob Brink
Jakob.Brink@abgsc.dk
Telefon : 3318 6118
Sell
15-11-2016 Danske Bank Asbjørn Nicholas Mørk
asb@danskebank.dk
Telefon : +45 45 12 80 51
Hold
29-09-2016 RBC Capital Markets Paul De'Ath
paul.de'ath@research.rbccm.com
Telefon : +44 207 029 0761
Perform
09-09-2016 Autonomous Youdish Chicooree
ychicooree@autonomous.com
Telefon : +44 (0)20 7776 3442
Outperform
11-05-2016 Carnegie Ida Melvold Gjøsund
ida.gjosund@carnegie.dk
Telefon : +45 32 88 02 97
Hold
11-02-2016 Barclays Claudia Gaspari
claudia.gaspari@barclays.com
Telefon : +44 20 3134 6039
Overweight/Negative
17-11-2015 Nykredit Markets Ricky S. Rasmussen
rsr@nykredit.dk
Telefon : 4455 1012
Outperform
20-05-2015 UBS Jonny Urwin
jonny.urwin@ubs.com
Telefon : +44 20 7567 9763
Neutral
23-09-2014 Exane BNP Paribas Niccolo Dalla Palma
Niccolo.Dalla-Palma@exanebnpparibas.com
Telefon : +33 1 44 95 92 67
Outperform

Konsensusestimater

Læs analytikernes konsensusestimater

RSS feed Del
Aktiekurs

OMX NASDAQ

09.12.2016 16:59

182,50  0,00

Investorkontakt
Kontakten til aktieanalytikere og institutionelle investorer varetages af Topdanmarks kommunikations- og IR-direktør Steffen Heegaard.

Tlf: 44 74 40 17
Mobiltlf: 40 25 35 24
E-mail: she@topdanmark.dk